Tulokset - Results

Joukkuemestaruus - Team Championship

Pisteet, jotka on merkitty +-merkillä, on laskettu mukaan joukkueen yhteispisteisiin (4 parasta koiraa per joukkue)
Koirat, jotka on merkitty #-merkillä, ovat mukana sunnuntain henkilökohtaisessa kilpailussa

Points marked with + are included in the total points of each team (4 best dogs of each team)
Dogs marked with # are included in the individual competition (Sunday)
 

Danish Team (II)

         Total

Team
points 

Team total
575 

  

4

# Trompeterbackens Dina
Jan Lorenzen
20 14 17 13  18 192019 140+ 36   

9

Trompeterbackens Katrine
Marianne Ankjær
14 0 171216 19  78    

7

Trompeterbackens Grace
Thorleif Rigenstrup
17 1314  11 1917 18 17  126+    

17

# Brch Seahill High Wind Phiph
Helle Golstrupi
20 10 1715 15  1819  18 132+    

14

# Seahill High Wind Twister
Lars Mejlby
19 20 1815 16  18 18 17 141+    
               
 

Norwegian Team (III)

         TotalTeam
points

Team total

561

  

16

Searover Kits Deep
Åse Tøfte
17 12 14 19 17 17 1718 131+ 16   

11

# Searover Kits Dog
Trond Gjøtterud
 2018 19 18  19 20 15 16145+    

6

# Stolthetens Hail Fellow Moira
Asbjørn Kristiansen 
 2020  15 14 1818 20 20 145+    

20

Soft Rush Acting Irma
Øywind S. Veel
20 16 15 18 2018  17124+    

8

Drakeshead Octavia
Erling Skotner 
1415151862     
               
 

Swedish Team (IV)

         TotalTeam
points

Team total
560

  

3

Andvikens Bluegras
Bengt Bernas
14 18 1418 16 20 16 124 15   

19

# Hillus Drake
Tomas Söderström
18 17 16 20 17201717 142+

 

   

5

# Djurbergas Jack's Snipe of Rockdove
Lars Lindblom
 17 12 1519  201417 20 134+     

13

# Searover Kits Day
Lena Bratsberg-Karlsson 
 1218 18 15 19152020137+    

1

Streamlight's Fancy Choice
Karin Thunander
1820 16 2020 20 18 132+     
               
 

Finnish Team (I)

         Total

Team
points

Team total
609

  

10

# Namusillan Maakotka
Teijo Kostian
 17 20 15 1418 20 16 19 139+  32   

18

Blackthorn Bion
Tomi Sarkkinen
 020 20 17 20  201817132     

2

# Polarfischer Brando
Heli Siitari
1620201820 20 16 17 147+     

15

# Eagle Owl's Fobos
Janne Lähteenaro
20 20 14 13 19151917 137+     

12

# Usvalammen Roihu
Esa Valkonen
2020 18 19 20 20 19 18154+     


Henkilökohtainen mestaruus - Individual Championship

 

I

Usvalammen Roihu 
Esa Valkonen
excellent

II

Hillus Drake 
Tomas Söderström
very good
gun's choice

III

Eagle Owl's Fobos 
Janne Lähteenaro
very good
 Searover Kits Dog 
Trond Gjøtterud
good
 Seahill High Wind Twister
Lars Mejlby 
good
 Namusillan Maatotka 
Teijo Kostian
good