TULOKSET 2019

BIS-TULOKSET

 

BEST IN SHOW, Orlagh Murray (Irlanti)

  1. sileäkarvainen noutaja Black Mica’s Less Is More, om. Jaana Räty
  2. labradorinnoutaja Follies Finntastique, om. Anna-Liisa Kaitila, Helena Kaitila & Saara Mykkänen
  3. kultainennoutaja Kayzaelle Keep The Spirit, om. Tuija Hellman
  4. chesapeakelahdennoutaja Miklaus Raju, om. Salla Kaartinen & Jussi Rautiainen

PARAS VSP, Rudolf Feyaerts (Belgia)

  1. labradorinnoutaja Follies Don Basilio, om. Anna-Liisa Kaitila & Helena Kaitila
  2. kiharakarvainen noutaja Caballus Glittering Ginny, om. Anne Kröger
  3. sileäkarvainen noutaja Almanza Between You And Me, om. Laura Rajakallio
  4. kultainennoutaja Clearing Pond’s Keep In Touch, om. Riikka Aholammi & Tanja Valli

PARAS PENTU, Arwyn Ellis (Iso-Britannia)

  1. kultainennoutaja Benton Do Not Reply, om. Katri Turunen & Piia Serguskin
  2. sileäkarvainen noutaja Calzeat Causin Heads To Turn, om. Tiia Nyberg
  3. labradorinnoutaja Strongline’s Rock The Boat, om. Petra Vallin
  4. novascotiannoutaja Dragonflame’s Four Million, om. Enni Heino

PARAS JUNIORI, Line Hovde (Norja)

  1. sileäkarvainen noutaja Celtair Fox Channel, om. Senni Husso
  2. kiharakarvainen noutaja Caballus Pink Champagne, om. Riitta Saarinen
  3. kultainennoutaja Goldenrush Kiss My Lips Baby, om. Suvi Vessari
  4. labradorinnoutaja Brighter’s Bijou, om. Hanne Selin

PARAS KÄYTTÖKOIRA, Kalvo Kriisk (Viro)

  1. kultainennoutaja Clearing Pond’s Ice Man, om. Joni Kohonen & Petra Kolhi
  2. kiharakarvainen noutaja Bling Bling Scoop, om. Maija Päivärinta
  3. sileäkarvainen noutaja Celtair Storytime, om. Tina Hietala
  4. novascotiannoutaja Manitou’s Tail’ored Maid, om. Ninni Uusitalo & Saija Pankakoski

PARAS VETERAANI, Orlagh Murray (Irlanti)

  1. sileäkarvainen noutaja Almanza Moment of Truth, om. Liisa Jykälä & Sirpa Saastamoinen
  2. kiharakarvainen noutaja Juhellus Ruby Tuesday, om. Heidi Untamala
  3. labradorinnoutaja Mouldhill’s Kind of Kiss, om. Lotta Vuorinen
  4. novascotiannoutaja Banietta’s Flaming Style, om. Ninni Uusitalo

PARAS JÄLKELÄISRYHMÄ, Gudrun Brunnström (Ruotsi)

  1. sileäkarvainen noutaja Almanza Barbour Goodiebag, om. Sirpa Saastamoinen
  2. kiharakarvainen noutaja Caballus Glittering Gipsy, om. Maija Päivärinta
  3. novascotiannoutaja Flamingfox of Great Pleasure, om. Minna Lindström
  4. labradorinnoutaja Strongline’s Make My Day, om. Tiina Rantanen

PARAS KASVATTAJALUOKKA, Johan Andersson (Ruotsi)

  1. sileäkarvainen noutaja Harvahampaan, om. Mikko Saastamoinen
  2. kiharakarvainen noutaja Caballus, om. Tiina Illukka
  3. kultainennoutaja Clearing Pond’s, om. Riikka Aholammi
  4. novascotiannoutaja Banietta’s, om. Minna Lindström

Näyttelyn vanhimpana koirana palkittiin labradorinnoutaja Strongline’s Concord, om. Tanja Eklund. Koira on syntynyt 27.2.2006.

Labradorinnoutajien Paras Saukonhäntä -palkinnon pokkasi Arwyn Ellisiltä Lotta Vuorisen omistama Mouldhill’s Kind Of Kiss.

 

SNJ onnittelee lämpimästi kaikkia koirakoita ja kiittää hyvin sujuneesta näyttelypäivästä!