ONLINE-TULOSPALVELU

Näyttelyssämme on online-tulospalvelu! Ensimmäiset kaksi kehää alkavat lauantaina 29.9. klo 9.30 ja loput viisi klo 10.00. Tervetuloa seuraamaan näyttelyämme myös "etänä"!

ONLINE-TULOSPALVELUUN PÄÄSET TÄSTÄ!

 

BIS-TULOKSET

 

BEST IN SHOW, tuomari Lena Hägglund, Ruotsi

BIS-1 Sileäkarvainen noutaja, Dakotaspirit Just Like Jesse James, om. Minna Sihvonen

BIS-2 Kiharakarvainen noutaja, Caballus Iron Lion, om. Tiina Illukka

BIS-3 Kultainennoutaja, Daily Rays Loving Knight, om. Heini Wiik-Blåfield

BIS-4 Novascotiannoutaja, Kitimat Big Leaf Maple, om. Marja Koski

 

PARAS VSP, tuomari Carina Östman, Ruotsi

BIS-1 Kultainennoutaja, Dewmist Duplicity, om. Piia Serguskin ja Marjo Jaakkola

BIS-2 Labradorinnoutaja, Pashkira’s Mastermind, om. Anna-Liisa Kaitila

BIS-3 Sileäkarvainen noutaja, Harvahampaan Keep Your Style, om. Veera Sorjonen

BIS-4 Kiharakarvainen noutaja, Caballus Glittering Gypsy, om. Maija Päivärinta

 

PARAS KASVATTAJALUOKKA, tuomari Michael Gruber, Sveitsi

BIS-1 Sileäkarvainen noutaja, Kennel Harvahampaan, om. Mikko Saastamoinen

BIS-2 Kultainennoutaja, Kennel Clearing Pond’s, om. Riikka Aholammi

BIS-3 Novascotiannoutaja, Kennel Banietta’s, om. Minna Kristiina Lindström

BIS-4 Kiharakarvainen noutaja, Kennel Caballus, om. Tiina Illukka

 

PARAS JÄLKELÄISLUOKKA, tuomari Antonio Lopez Noguera, Espanja

BIS-1 Kultainennoutaja, Daily Rays Charming Star, om. Riikka Aholammi

BIS-2 Sileäkarvainen noutaja, Heilurihännän Cool Water Man, om. Tanja Porttikallio

BIS-3 Novascotiannoutaja, Myrock’s X-Mas Angel, om. Ninni Uusitalo

BIS-4 Labradorinnoutaja, Rantakankaan Petronella, om. Tarja Pietiläinen

 

PARAS VETERAANI, tuomari Katie Kelly, Irlanti

BIS-1 Kultainennoutaja, Daily Rays Charming Star, om. Riikka Aholampi

BIS-2 Sileäkarvainen noutaja, Sniffens Lumitähti, om. Satu Saarinen

BIS-3 Novascotiannoutaja, Bainietta’s Flaming Style, om. Ninni Uusitalo

BIS-4 Kiharakarvainen noutaja, Ending Star’s Diva, om. Elina Peltomaa

 

PARAS KÄYTTÖKOIRA, tuomari Kirsi Luomanen, Suomi

BIS-1 Kultainennoutaja, Clearing Pond’s Ice Man, om. Joni Kohonen ja Petra Kolhi

BIS-2 Sileäkarvainen noutaja, Heilurihännän Autumn Wizard, om. Tomi Taipale

BIS-3 Labradorinnoutaja, Birchbrook’s Piece of Joy, om. Susanna Korhonen

BIS-4 Kiharakarvainen noutaja, Bling Bling Asteri O’nella, om. Maija Päivärinta ja Elina Peltomaa

 

PARAS JUNIORI, tuomari Lena Hägglund, Ruotsi

BIS-1 Sileäkarvainen noutaja, Harvahampaan Path From Heart To Heart, om. Paula Säteri

BIS-2 Labradorinnoutaja, Pashkira’s Mastermind, om. Anna-Liisa Kaitila

BIS-3 Novascotiannoutaja, Aitoc’s Avon Gloria In Excelsis, om. Sonja Pallaskorpi

BIS-4 Kultainennoutaja, Majik Call Me Ishmael, om. Riitta Liisa Lehtonen

 

PARAS PENTU, tuomari Margaret Brown, Iso-Britannia

BIS-1 Kultainennoutaja, Clearing Pond’s Number One, om. Riikka Aholammi

BIS-2 Labradorinnoutaja, Follies Fantastique, om. Anna-Liisa Kaitila ja Helena Kaitila

BIS-3 Kiharakarvainen noutaja, Juhellus Xenon Xoxo, om. Pirkko Ahola ja Eija-Maarit Kotro

BIS-4 Sileäkarvainen noutaja, Dantaran Famous In A Small Town, om. Johanna Uosukainen

 

Näyttelyn vanhimpana koirana palkittiin labradorinnoutaja Stronline’s Concord, om. Tanja Eklund. Koira on syntynyt 27.2.2006.

Labradorinnoutajien Paras Saukonhäntä -palkinnon pokkasi Margaret Brownilta Valpina’s Macario, om. Virve Jäntti.

 

SNJ onnittelee lämpimästi kaikkia koirakoita ja kiittää hyvin sujuneesta näyttelypäivästä!